Inspiracje z nowoczesnym stylem industrialnym w aranżacji wnętrz

Od kilku lat w aranżowaniu wnętrz coraz większą popularnością cieszy się styl industrialny. Charakteryzuje się on surowymi materiałami, minimalistyczną kolorystyką i industrialnymi dodatkami. W artykule przedstawimy inspiracje z nowoczesnym stylem industrialnym w aranżacji wnętrz.

  1. Surowe materiały jako główny element stylu industrialnego

Wnętrza urządzone w stylu industrialnym wyróżniają się surowością i prostotą. W celu osiągnięcia tego efektu, warto zdecydować się na surowe materiały, takie jak metal, drewno, beton czy szkło. Meble w takim stylu to przede wszystkim ławy, stoły, krzesła i półki wykonane z metalu i drewna. Dobrym wyborem będzie także wybór mebli z recyklingu – takie, które były już kiedyś wykorzystane w innym celu.

  1. Kolorystyka jako dopełnienie stylistyczne

Klasyczne wnętrza w stylu industrialnym wykorzystują przede wszystkim kolor szary, czarny oraz biel. Dobrym wyborem wydaje się także czerń oraz odcienie metaliczne, w szczególności mosiądz, srebro czy złoto.

  1. Akcenty industrialne – co wybrać?

Wnętrze w stylu industrialnym to przede wszystkim surowość i prostota. W takim stylu bardzo ważne są akcenty, takie jak oświetlenie, dodatki czy fototapety. Warto zdecydować się na przemysłowe lampy sufitowe, a także na lampki biurkowe wykonane przede wszystkim z metalu. Ważne, by były one jak najbardziej funkcjonalne i dodatkowo pełniły funkcję dekoracyjną. Ciekawym wyborem okażą się także dodatki w kolorze czerwonym, które przetną surowość i wystarczą jako niewielkie akcenty.

  1. Rośliny – kontrast między surowością a naturą

Warto zdecydować się także na dodanie do wnętrza roślin. Idealnie sprawdzą się te wykorzystujące kolor zielony, takie jak paprocie czy sukulentki. Rozłożyste rośliny w donicach z betonu czy te zakwitające w kolorze białym lub czerwonym uzupełnią stonowanie surowych mebli.

  1. Geometryczne wzory – modne rozwiązanie w dobie stylu industrialnego

Zainspirowane stylem industrialnym geometryczne wzory to obecnie bardzo modne dekoracje. Mogą one zastąpić tradycyjne tapety, a także dodatki, jak poduszki czy obrusy. Przykładowymi wzorami mogą być linie lub koła.

Wnętrza utrzymane w stylu industrialnym to wyjątkowy klimat i surowość. Stałe elementy to surowe materiały, minimalistyczny design, nietypowe zastosowanie i funkcjonalność. Ostatecznie to dodatki i akcenty zdecydują o wyjątkowym charakterze wnętrza.