Jak urządzić niewielką kuchnię w stylu nowoczesnym: Pomysły i porady

Jak urządzić niewielką kuchnię w stylu nowoczesnym: Pomysły i porady

Mała kuchnia nie musi oznaczać braku stylu czy funkcjonalności. W dzisiejszych czasach, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i meblom, można stworzyć praktyczne i stylowe wnętrze, nawet w ograniczonej przestrzeni.

  1. Projektowanie przestrzeni kuchennej

Projektowanie wnętrza kuchennego, zwłaszcza małego, zawsze powinno zaczynać się od zaplanowania funkcjonalności. Najważniejsze to wykorzystać każdy centymetr przestrzeni, dlatego warto zastosować szafki kuchenne wysokiej jakości, które nie tylko pozwolą na przechowywanie wszystkich niezbędnych sprzętów, ale też optycznie powiększą kuchnię.

  1. Zastosowanie koloru

Wybór koloru jest równie ważny, jak funkcjonalność – jasne kolory optycznie powiększają wnętrze, dlatego w małych kuchniach zastosowanie bieli czy jasnego beżu jest idealnym rozwiązaniem. Jednak ciekawy efekt otrzymamy, malując jedną ścianę w innym odcieniu – w ten sposób urozmaicimy kolorystykę wnętrza.

  1. Oświetlenie – jakość i ilość

Oświetlenie to ważny element, który wpływa na optyczne zwiększenie przestrzeni kuchni. Ważne, by zastosowane lampy kuchenne były w pełni funkcjonalne i dobrze oświetlały dowolne miejsca kuchenne. Jednocześnie warto pamiętać, by unikać cieni i dodatkowo ożywić wnętrze za pomocą światła punktowego.

  1. Modne meble kuchenne

W przypadku małych kuchni zdecydowanie lepiej zdecydować się na meble kuchenne na wymiar, zaprojektowane specjalnie pod wymiary danej kuchni. Zastosowanie takich rozwiązań pozwoli na dokładne wykorzystanie każdego centymetra wolnego miejsca. W takim przypadku warto postawić na proste formy i style, które wpisują się w nowoczesne trendy.

  1. Użyte materiały

W nowoczesnych kuchniach często wykorzystuje się szklane kabiny prysznicowe, szklane ścianki lub aluminiowe profile. Szkło doskonale nadaje się do przeprowadzenia optycznej iluzji powiększenia przestrzeni. Jednocześnie w przypadku meblowania warto postawić na łatwe w utrzymaniu w czystości powierzchnie, takie jak płyty kuchenne, blat z kamienia czy też szkło.

Wszystkie te pomysły tworzą doskonałe rozwiązanie dla małych kuchni, które w stylu nowoczesnym reprezentują nową jakość funkcjonalności, estetyki i piękna.