Jak stworzyć elegancki wystrój z zasłonami?

Zasłony to eleganckie rozwiązanie do kontrolowania światła, które daje szansę na zaproszenie nadruków, które mogą odmienić pomieszczenie. W miarę jak powracają długie godziny światła słonecznego, szukamy sposobów na takie wyposażenie okien, aby zarówno przyjmowało światło, jak i kontrolowało jego przepływ, gdy wymagany jest cień. Dowiedz się, jak to zrobić w najbardziej stylowy sposób.

Okna są ważnym elementem w pomieszczeniu, zwłaszcza gdy jest pięknie ubrane. Warstwowe zabiegi okienne są popularne zarówno ze względów praktycznych, jak i stylistycznych. Zapewnia elastyczność w zmieniających się porach roku iw ciągu dnia, gdy wymagane są różne poziomy światła lub izolacji. Warstwy to także świetny sposób na wprowadzenie do wnętrza dodatkowego wymiaru, tekstury i koloru.

 

Rola zasłon

Kiedy roleta nie jest opcją lub nie jest pożądana, tradycyjnie stosuje się przezroczyste zasłony, aby wpuścić światło do pomieszczenia, jednocześnie zachowując prywatność. Stanowią bardziej efektowną alternatywę dla firan i chociaż przezroczystość i woal mogą być gładkie, jest to świetny sposób na wprowadzenie kolejnej warstwy koloru lub wzoru. Prosty pasek lub delikatny kwiatowy motyw będzie wyglądał ładnie, a woale są teraz dostępne w wielu kolorach. W połączeniu z cięższymi lub bardziej dekoracyjnymi firanami pozwalają uatrakcyjnić wygląd okna. Zasłony i firany w stylu angielskim mogą się idealnie sprawdzić.

Ogólnie rzecz biorąc, cięższe zasłony są odciągane w ciągu dnia, tworząc element dekoracyjny, a woal zapewnia miękkie skupienie na oknie. Wieczorem można całkowicie zaciągnąć zewnętrzne zasłony, dzięki czemu wzór i kolor tkaniny uatrakcyjnią pomieszczenie, zapewniając jednocześnie prywatność i właściwości izolacyjne. Woal można było zamocować na prostym drucie wpuszczonym w okno lub z zasłonami na tradycyjnym drążku. Jednak w celu zwiększenia elastyczności warto rozważyć zastosowanie podwójnego słupa, w którym każda kurtyna może działać niezależnie. Pozwoliłoby to na cofnięcie woalu w dni, kiedy pragniesz pełnego światła, a może na patio lub francuskich oknach. Tutaj ułożyliśmy nasz woal Azurra, który został specjalnie stworzony, aby uzupełnić naszą kolekcję Eloise. Prosta ramka wokół zasłony dodaje siły miękkiemu, romantycznemu wyglądowi, jednocześnie tworząc podział między dwoma wzorami.