Inspiracje z nowoczesnym stylem skandynawskim w aranżacji wnętrz

Nowoczesny styl skandynawski to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań w aranżacji wnętrz. Obecnie większość ludzi szuka prostoty, minimalizmu oraz funkcjonalności. Skandynawska estetyka zaskarbiła sobie serca wielu osób na całym świecie. Cechuje ją jasna kolorystyka, naturalne materiały oraz dbałość o szczegóły. W artykule przedstawiam “Inspiracje z nowoczesnym stylem skandynawskim w aranżacji wnętrz”.

 1. Jasne kolory
  Jednym z podstawowych elementów stylu skandynawskiego jest jasna kolorystyka. Dlaczego? Jasność, to przede wszystkim większe oświetlenie wnętrza, dzięki czemu przestrzeń wydaje się bardziej przestronna. Jasne kolory wprowadzają do wnętrza poczucie spokoju oraz relaksu. Idealne kolory to: biel, szarość, beż, jasna zieleń oraz pastele.

 2. Minimalizm i funkcjonalność
  Wraz z trendem minimalizmu i funkcjonalności również w polskich mieszkań pojawiają się meble i dodatki w stylu skandynawskim. W pomieszczeniach można wtedy zaobserwować niskie komody, stoły odwrócone nogami do góry, regały z otwartymi półkami, proste i eleganckie lampki, a także łóżka o minimalistycznej konstrukcji. Jakie dodatki będą pasować? Kupmy białe, lub szare poduszki, delikatne działki, postawmy na roślinność i naturalne kwiaty.

 3. Naturalne materiały
  Oprócz jasnej kolorystyki i prostoty, na czele plasują się materiały naturalne. W nowoczesnych aranżacjach skandynawskich dominują drewno, kamień, lina, lniane tkaniny, wełna czy też cegła. Dodając do nich naturalne światło, mamy świetną mieszankę, która sprawia, że wnętrze prezentuje się bardzo przyjemnie dla oka.

 4. Czystość form i dbałość o detale
  Kolejnym aspektem, który stanowi o stylu skandynawskim, to czystość form i dbałość o detale. Jednym słowem, funkcjonalność i estetyka idą w parze. Łoża i krzesła z jednej strony mają proste, eleganckie kształty z drugiej charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Dzięki temu pomieszczenia są nie tylko wyważone wizualnie, ale również wygodne i funkcjonalne.

 5. Otwarta kuchnia
  W stylu skandynawskim często mylnie kojarzone są z zimnymi wnętrzami, jednak ten styl równie dobrze sprawdzi się w ciepłej i słonecznej sypialni, czy też stylowej kuchni. Warto zastanowić się nad otwartą kuchnią. To nie tylko nowoczesne, ale też bardzo funkcjonalne podejście. W ten sposób kuchnia staje się miejscem, gdzie domownicy praktycznie spędzają cały dzień, a także bez problemu ze sobą rozmawiają.

Podsumowanie
Inspiracje z nowoczesnym stylem skandynawskim w aranżacji wnętrz to połączenie prostoty, funkcjonalności oraz naturalnego charakteru. Jasne kolory, minimalizm, naturalne materiały, dbałość o detale i otwarta kuchnia to elementy aranżacji, które plasują styl skandynawski na czele przodujących trendów. Kolejnym atutem jest niewątpliwie łatwość adaptacji, ponieważ styl skandynawski sięga po rozwiązania, które są łatwe do odtworzenia i wprawdzie jednoznaczne, ale również bardzo praktyczne.