Inspiracje z retro stylem w aranżacji wnętrz

Inspiracje z retro stylem w aranżacji wnętrz

Retro styl kojarzy się z latami 50. i 60., atmosferą vintage oraz klasycznymi meblami i dodatkami. Jednakże, ten styl w ostatnich latach powrócił i zyskał na popularności w aranżacji wnętrz. Dzięki połączeniu cech klasycznych z nowoczesnymi dodatkami powstało wiele ciekawych inspiracji z retro stylem, które z powodzeniem można wykorzystać w swoim domu.

  1. Klasyczne meble

Meble w retro stylu rodem z lat 50. i 60. są jednym z głównych elementów tego stylu. Charakteryzują się one wyraźnymi liniami, nieraz z użyciem obić i wielokolorowych materiałów. Są one idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chętnie wprowadzą trochę klimatu z przeszłości do swoich wnętrz.

  1. Elementy dekoracyjne

Wiele elementów dekoracyjnych z retro stylu nadaje się do pomieszczeń każdego rodzaju i wielkości. Mogą to być na przykład modne w latach 50. wydawnictwa książkowe, trójnogowe lampy z charakterystycznym kształtem, witraże lub zegary na ścianę.

  1. Kolorowa tapeta

Tapeta to idealny sposób, by w łatwy sposób wprowadzić do wnętrza retro klimat. Tapety w kwiaty, desenie geometryczne i wzory inspirowane latami 50. są jednym z trendów, który w ostatnim czasie powrócił. Kolorowa tapeta to dobry wybór dla osób, które chcą odważnie i z pomysłem urządzić swoje wnętrza.

  1. Ściany i podłogi

Gdy już wybierzemy meble oraz dodatki w tym stylu, warto wybrać do naszego wnętrza odpowiednią kolorystykę na ścianach i podłodze. Warto zastanowić się nad klasycznymi, białymi kafelkami lub w przypadku ścian, postawić na jasne, kremowe barwy. W przypadku, gdy chcemy wprowadzić więcej koloru, wykorzystajmy klasyczną czarno-białą, szachowniczną różę.

  1. Łazienka w stylu vintage

Łazienka w stylu vintage to świetny pomysł dla osób, które szukają ciekawego pomyslu na wykreowanie przyjemnego klimatu w swoim mieszkaniu. Jednym z pięknych elementów, które warto wprowadzić do aranżacji łazienki, jest freestandingowa wanna, która nawiązuje do klasycystycznych wzorów. Kolorowe płytki w kształcie hexagonów będą idealnym wyborem dla tych, którzy chcą wprowadzić więcej koloru do swojego wnętrza.

Podsumowując, inspiracje z retro stylem to piękne i ciekawe rozwiązania, które z powodzeniem można wykorzystać w aranżacji wnętrz. Warto zatem zdecydować się na meble, dodatki, kolorowe tapety, kafelki czy wzory z przeszłości. Z pewnością wszystko to sprawi, że nasze mieszkanie nabierze nowego charakteru, a my poczujemy się w nim dużo lepiej.