Najlepsze pomysły na aranżację przedsionka

Każdy, kto wchodzi do naszego domu, jako pierwszy odwiedza przedsionek. To właśnie tam tworzy się pierwsze wrażenie o naszym domu i nas samych. Dlatego, warto zadbać o estetyczną i funkcjonalną aranżację przedsionka. W tym artykule przedstawiamy najciekawsze pomysły na aranżację przedsionka, które z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

 1. Oświetlenie

Odpowiednie oświetlenie odgrywa kluczową rolę w przedsionku. Lampa sufitowa lub kinkiety po bokach drzwi wejściowych to podstawa. Warto też postawić na oświetlenie punktowe, które podkreśli wybrane elementy przedsionka, na przykład ozdobną ramkę lustra.

 1. Fotel lub ławka

Fotel lub ławka to praktyczne rozwiązanie, które pozwoli nam wygodnie zdjąć buty przed wyjściem z domu lub założyć je po powrocie. Z kolei, jeśli mamy mało miejsca, można wykorzystać puf lub krzesło z wbudowanym schowkiem na buty.

 • Ławka z schowkiem na buty
 • Fotel z podnóżkiem
 • Puf
 1. Szafa lub komoda

Szafa lub komoda na ubrania i dodatki to element, który stworzy porządek i ułatwi nam życie. Warto wybrać model z szufladami, dzięki czemu przydadzą się one na przechowywanie np. rękawiczek, czapek czy szalików.

 • Szafa z lustrem do sprawdzania stylizacji
 • Komoda z koszami na rękawice i czapki
 • Szafka z licznymi wnękami
 1. Dodatki

Ostatnim elementem są dodatki, bez których przedsionek nie byłby pełnowartościowy. Warto postawić na ozdobne poduszki, plakaty, obrazy lub zegary ścienne. Świeże kwiaty w doniczkach lub wazonie dodadzą przestrzeni uroku i pozytywnej atmosfery.

 • Ozdobne poduszki
 • Plakaty lub obrazy
 • Zegar ściany
 1. Kolorystyka i styl

Przekonujemy się, że dobór kolorystyki i stylu to klucz do pięknej aranżacji przedsionka. Często winniśmy skłaniać się ku jasnym lub pastelowym kolorom mebli i ścian, co zachęca do większej ilości naturalnego światła. Przy takim jasnym wykończeniu, będziemy w stanie dodawać dowolne dodatki, które staną się w przestrzeni ozdobą, a także funkcjonalnym dodatkiem.

Podsumowując, aranżacja przedsionka to nie tylko wygodne meble, ale także dbałość o detale, takie jak odpowiednie oświetlenie i dekoracje. To miejsce, które powinno być ciepłe i przytulne, a zarazem funkcjonalne. Z tych powodów warto włożyć trochę wysiłku i czasu w zaprojektowanie takiego pomieszczenia. Oto kilka przykładów najlepszych pomysłów na aranżację przedsionka, które pomogą Ci stworzyć idealne miejsce w Twoim domu.