Inspiracje z nowoczesnym stylem skandynawskim w aranżacji wnętrz

Mnogość inspiracji z nowoczesnym stylem skandynawskim w aranżacji wnętrz

Skandynawski styl to jeden z najbardziej popularnych i lubianych stylów w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się prostym, minimalistycznym i nowoczesnym wyglądem. Podpowiadamy, jak wykorzystać ten styl w swoim domu i z jakich inspiracji możemy czerpać.

Przestrzeń i minimalizm

W skandynawskim stylu liczy się przede wszystkim próżna przestrzeń. Ważne jest, żeby nie zapełniać domu wszystkim, co się tylko da. Minimalizm to klucz do sukcesu, a każde, nawet najmniejsze, dodatkowe dekoracje tylko psują efekt końcowy. Warto zastosować niewielką liczbę mebli, tworząc minimalistyczną aranżację, w której puste przestrzenie są równie ważne, co meble.

Naturalne materiały

W skandynawskim stylu bardzo ważne są naturalne materiały. Meble, dywany, narzuty i inne dodatki powinny być wykonane z drewna, wełny lub lnu. Pamiętajmy, aby stworzyć spójną i naturalną całość oraz zwrócić uwagę na jakość materiałów użytych do produkcji. Dzięki temu nasze wnętrza nabiorą przytulnego i ciepłego wyglądu.

Kolorystyka

W skandynawskim stylu panują dominujące białe odcienie oraz szarości i beże. Nie oznacza to jednak, że aranżacja musi być nudna – warto dodać odrobinę koloru, np. poprzez dodatki w stylu etno lub kwiaty w kolorowych doniczkach. Ważne jest, aby zaakcentować i wyróżnić wybrane elementy, co sprawi, że wnętrze nabierze ciekawego i oryginalnego charakteru.

Oświetlenie

Jedną z najważniejszych kwestii skandynawskiego stylu w aranżacji wnętrz jest odpowiednie oświetlenie. Warto postawić na jasne i świetliste pomieszczenia oraz przejrzyste kryształowe lampy, które dodadzą przestrzeni lekkości. Kinkiet i stojąca lampa w rogu pokoju to bardzo modne rozwiązania, które pasują idealnie do minimalistycznego wnętrza.

Inspiracje – jak czerpać pomysły?

Jeśli chodzi o inspiracje dla stylu skandynawskiego, właściwie nie ma ograniczeń. Najlepiej przeglądać stylowe pisma, ale warto również zwrócić uwagę na katalogi sklepów meblowych, witryny internetowe, blogi i portale społecznościowe. Warto podpatrywać, jakie dodatki i meble są najchętniej wybierane przez innych i analizować ich aranżacje. Dzięki temu szybko nabierzemy wyczucia, jak łączyć kolory, materiały oraz meble w spójną całość, która zapewni przyjemny pobyt w naszym domu.