Jak zaprojektować funkcjonalną i stylową sypialnię: Inspiracje i porady

Planując urządzenie naszej sypialni, należy pamiętać, że to właśnie tam spędzamy większość czasu, potrzebujemy odpoczynku i relaksu i to tam podejmujemy ważne decyzje. Dlatego warto zrobić to z głową i zaangażowaniem. Przygotowaliśmy dla Was kilka porad i inspiracji, które pozwolą zaprojektować funkcjonalną i stylową sypialnię.

 1. Planuj przestrzeń z głową
  Planując urządzenie sypialni, należy pamiętać o funkcjonalności i przede wszystkim o przestrzeni. Warto zastanowić się nad rozmieszczeniem mebli, tak aby wszystko było dopasowane do wymiarów naszej sypialni. Pamiętajmy też, że zbyt dużo mebli może zaburzyć funkcjonalność i estetykę naszej sypialni.

 2. Wybierz styl, który Ci odpowiada
  Istotna kwestia przy projektowaniu sypialni to wybór stylu, który chcemy reprezentować w naszej przestrzeni. Czy chcemy nowoczesnej sypialni, w której dominują surowe formy i stonowane kolory, czy może klasycznego wystroju z łóżkiem w centralnym punkcie. Wybór stylu zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji.

 3. Oświetlenie – klucz do dobrego samopoczucia
  Ważnym elementem przy aranżacji sypialni jest dobór odpowiedniego oświetlenia. Zbyt jasne, sztuczne światło może zaburzać nasze samopoczucie i wpłynąć na jakość snu. Warto zastanowić się nad lampami stołowymi lub kinkietami z regulowaniem natężenia światła.

 4. Oto, kilka inspiracji

 • Jasnolubna sypialnia w jasnych tonacjach:
  Łóżko w białym kolorze wzbogacone o poduszki w szarości i beżu. Dodajmy do tego jasną szafę lub komodę z drewnianymi detalami i już mamy gotowy styl!

 • Nowoczesność:
  Nowoczesność to królująca moda w aranżacji sypialni. Wybierzmy łóżko designerskie oraz stoliki nocne wykonane z metalu lub szkła.

 • Klasyczny wiejski styl:
  Uniwersalne drewniane łóżka i meble to klasyka wszechczasów. Zdobione zdobieniami w stylu wiejskim wprowadzą do sypialni klimat z dawnych czasów. Dopełnieniem będzie koce i poduszki w kolorze beżu oraz kwiatowe dekoracje.

 1. Detale w sypialni
  Istotna sprawa przy projektowaniu sypialni są również detale. To one tworzą całość i dopełniają styl naszej przestrzeni. Warto zastanowić się nad wyborem dodatków, takich jak poduszki, narzuty, zasłony czy dywany. To one wprowadzają do wnętrza klimat i osobisty styl.