Praktyczne wskazówki dotyczące organizacji przestrzeni w szafie

Przestrzeń w szafie jest cenna, szczególnie w małych pomieszczeniach. Dlatego ważne jest, aby umiejętnie ją zorganizować, aby móc w niej przechowywać więcej przedmiotów. Poniżej przedstawiamy praktyczne wskazówki dotyczące organizacji przestrzeni w szafie:

  1. Planuj

Przed przystąpieniem do organizacji przestrzeni w szafie, warto spędzić chwilę na zaplanowaniu, w jakim celu chcesz wykorzystać szafę. Czy przechowujesz w niej tylko ubrania, czy też inne rzeczy? Jakie elementy garderoby potrzebują więcej miejsca, a jakie mniej? Czy potrzebujesz miejsca na półkach, wieszakach lub szufladach? Odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci wybrać odpowiednią konfigurację szafy.

  1. Wykorzystaj każdy centymetr

Aby zrobić jak najwięcej miejsca w szafie, wykorzystaj każdy centymetr. Możesz zacząć od doczepienia haczyków lub półek na wewnętrznych ścianach szafy. Spróbuj zamontować dodatkowe półki lub wieszaki. Możesz również zainstalować szuflady lub kosze na dolnej lub górnej części szafy.

  1. Szukaj pojemnych rozwiązań

Jeśli chcesz zwiększyć pojemność szafy, poszukaj rozwiązań, które pozwolą Ci przechowywać więcej rzeczy w mniejszym miejscu. W koszach lub skrzynkach możesz przechowywać drobne przedmioty lub kosmetyki. Możesz również użyć pudełek na buty, aby przechowywać dodatkowe skarpetki lub bieliznę. Wieszaki o obrotowej głowicy na wieszakach ułatwią przechowywanie więcej niż jednej rzeczy na jednym wieszaku.

  1. Sortuj

Sortowanie rzeczy w szafie pomaga w utrzymaniu porządku. Można je zorganizować według rodzajów odzieży, sezonu, koloru, itp. Gdy wszystko będzie uporządkowane, łatwiej będzie znaleźć, co się szuka. Powieszone ubrania powinne być wypłaszczone i poprawione, aby zajmowały mniej miejsca.

  1. Regularnie pielęgnuj

Pamiętaj, że utrzymanie porządku w szafie wymaga regularnej pielęgnacji. Co jakiś czas wyjmuj wszystko i przesortuj przedmioty. Usuń niepotrzebne rzeczy lub te, które już Cię nie interesują. Regularne sprzątanie wnętrza szafy i przelewanie odrobiną ciepłej wody ograniczy powstawanie kurzu i brudu.

Wniosek

Inwestycja czasu w organizację przestrzeni w szafie przyniesie Ci korzyści w postaci oszczędności czasu i poczucia zadowolenia z utrzymania porządku w Twoim domu. Oto kilka praktycznych wskazówek, jak to zrobić.