Jak uprawiać drzewka cytrynowe na balkonie

Drzewa cytrynowe to najlepsza opcja dla tych, którzy mają małe balkony lub tarasy i nadal chcą mieć świeże i naturalne piękno w swoich domach. Dobrze rosną w małych przestrzeniach i są świetną opcją do upiększenia balkonu.

Jeśli chcesz wiedzieć jak uprawiać drzewka cytrynowe na balkonie to przeczytaj poniższe punkty.

Drzewka cytrynowe mogą być uprawiane w doniczkach lub sadzone bezpośrednio w glebie. Nie ma wątpliwości, że uprawa drzewek cytrynowych w doniczkach jest łatwiejsza i wygodniejsza, ale sadzenie bezpośrednio w glebie jest najlepszą metodą.

Najlepszy czas na sadzenie drzewka cytrynowego to wiosna, lato i jesień.

Do sadzenia drzewka cytrynowego najlepiej wybrać słoneczną i dobrze zdrenowaną glebę.

Konieczne jest, aby korzeń drzewka znajdował się w miejscu, w którym będzie otrzymywał maksymalną ilość światła słonecznego.

Drzewko cytrynowe należy regularnie podlewać.

Dobrym pomysłem jest wybór karłowatych drzewek cytrynowych, ponieważ są one łatwe w uprawie, a także będą pasować do Twojego balkonu lub tarasu.

Drzewka cytrynowe nie są zbyt wymagające, jeśli chodzi o wodę.

Musisz regularnie podlewać drzewko cytrynowe, aby zapewnić jego wzrost.

Wnioski:

Drzewka cytrynowe to najlepsza opcja, aby wprowadzić naturalne piękno do swojego domu i cieszyć się orzeźwiającym aromatem i smakiem cytryn. Tak więc, jeśli masz balkon lub taras i nadal chcesz mieć drzewko cytrynowe w swoim domu, to jest to właściwy czas, aby rozpocząć uprawę drzewka cytrynowego. Jeśli martwisz się o wzrost drzewa cytrynowego, możesz sprawdzić poniższą tabelę wzrostu.