Inspiracje z nowoczesnym stylem industrialnym w aranżacji wnętrz

Nowoczesny styl industrialny w aranżacji wnętrz
Industrialny styl wnętrzarski to jeden z najpopularniejszych trendów, który nie przestaje zyskiwać na popularności wśród designerów i fanów minimalizmu. Szczególnie chętnie wykorzystywany w loftowych przestrzeniach mieszkalnych, kawiarniach czy biurach, idealnie pasuje do nowoczesnych aranżacji. W artykule przedstawiamy inspiracje z nowoczesnym stylem industrialnym w aranżacji wnętrz.

Przestrzeń o otwartej koncepcji
Nie bez powodu styl industrialny kojarzy się z loftami i nowoczesnymi biurami. Wszelkie otwarte przestrzenie z surowymi materiałami i sufitami odkrytymi do rurek to idealny sposób na nadanie wnętrzom przemysłowego stylu. Osobom, które marzą o takim wystroju, polecamy salon o otwartej koncepcji, z dużymi oknami i rurami wodnymi wyeksponowanymi na suficie. Duża, stara szafa z maszynami to kolejny, świetny element wystroju.

Betony, cegły i rury
Ściany z cegieł, betonowe podłogi i rury przeciągające się przez dach są synonimami stylu industrialnego. Otwarte przestrzenie w takim stylu wykorzystują surowe, naturalne materiały, które pozwalają na stworzenie stanowiska pracy w kontekście fabrycznym. Do takich wnętrz najlepiej pasują betonowe wylewki, usunięcie tynków i odsłonięcie ceglanych ścian. Prawdziwym hitem są też rury, które można wykorzystać jako element dekoracyjny.

Kuchnie w stylu industrialnym
Wiele osób decyduje się na styl przemysłowy w kuchniach, gdzie surowość mixuje z metalowymi i drewnianymi frontami szafek. W takim wnętrzu często eksploatowany jest beton, a także stalowe panele wykorzystane jako elementy dekoracyjne. W kuchniach przemysłowych chętnie eksponuje się wodociągi, przemysłowe lampy i metalowe krzesła.

Materiały naturalne
Mieszkania industrialne to nie tylko beton, cegły, metal czy wszystko co surowe. Dobrze połączone z delikatnymi, naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, osiągają wręcz niesamowity kontrast między tym co luźne a tym co surowe. Drewniane tafle na stole, wyłożona wełną podłoga oraz stonowana kolorystyka zapewniają wnętrzu loftowego stylu jednocześnie podkreślając jego surowość.

Minimalizm i proste dodatki
Styl industrialny to przede wszystkim minimalizm. Proste dodatki, niestandardowe rozwiązania i surowość to cechy, które doskonale opisują ten styl. Wnętrza utrzymane w industrialnym klimacie powinny przede wszystkim odbiegać od tej eskpresyjnej i krzykliwej przygnębiającej stylistyki. Najlepiej urządzić to mieszkanie w surowym stylu, tam minimalizm jest bardzo wskazany.

Podsumowanie
Nie ma wątpliwości, że styl industrialny w aranżacji wnętrz powoli, ale z powodzeniem podbija rynek. W dzisiejszych czasach projektanci coraz częściej wykorzystują fakturę betonu, cegły, stali czy szkła w swoich projektach, tworząc niepowtarzalne stylowe wnętrza. W artykule przedstawiliśmy inspiracje z nowoczesnym stylem industrialnym, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom nietuzinkowego, surowego i industrialnego wystroju wnętrz.