8 Przepisów na mydło DIY, które odmieni Twoją łazienkę

Czy uważasz, że wydajesz za dużo pieniędzy na mydła? Czy chcesz mieć łazienkę jak w spa i pozbyć się tych nudnych zapachów mydła? Cóż, nie jesteś sam i wiele osób chce, aby ich łazienka wyglądała bardziej atrakcyjnie i modnie.

Ale, jeśli nie wiesz, gdzie zacząć, to jest bardzo ważne, aby wiedzieć, że nie trzeba kupować drogich i markowych mydeł, ponieważ istnieje wiele domowych i DIY mydła dostępne na rynku. Te domowe mydła są nie tylko dobre dla Twojej skóry, ale także dobre dla Twojego zdrowia.

1. Mydło kokosowe

Olej kokosowy jest najlepszym naturalnym olejem dla Twojej skóry i włosów, a także ma właściwości antybakteryjne. Aby zrobić mydło kokosowe, będziesz potrzebował 1 części oleju kokosowego i 2 części ciepłej wody. Dodaj kilka kropli olejku eterycznego dla zapachu.

2. Mydło z sody oczyszczonej (Baking Soda Soap)

To mydło jest również dobrą opcją dla skóry, ponieważ zawiera wodorowęglan sodu, który jest znany jako soda oczyszczona. Ma łagodny zapach i pomoże Ci również oczyścić skórę i ciało. Aby zrobić to mydło, będziesz potrzebował 1 część sody oczyszczonej i 1 część wody.

3. Mydło lawendowe

To mydło jest bardzo kojące dla skóry i ma również relaksujący wpływ na umysł. Będziesz wymagać 1 część olejku lawendowego i 2 części wody, aby go zrobić.

4. Mydło z olejkiem rozmarynowym

Ma niesamowity aromat i jest to najlepszy olej dla Twojej skóry. Będziesz potrzebował 1 część olejku rozmarynowego i 1 część wody, aby zrobić to mydło.

5. Mydło z olejkiem migdałowym

To mydło da ci uczucie świeżości. Będziesz potrzebował 1 część oleju migdałowego i 2 części wody, aby zrobić to mydło.

6. Mydło z lawendą i miętą

Możesz zrobić to mydło z pomocą liści mięty i lawendy. Będzie ono również odświeżać twoje zmysły. Będziesz potrzebował 1 część olejku lawendowego, 1 część olejku z mięty pieprzowej i 1 część wody, aby zrobić to mydło.

7. Mydło bananowe

Możesz zrobić mydło bananowe, używając 1 banana i 1 części wody.

8. Apple Cider Vinegar Soap

Jest to jedno z najlepszych naturalnych mydeł, które utrzyma Twoją skórę w zdrowiu. Będziesz potrzebował 1 część octu jabłkowego i 1 część wody, aby zrobić to mydło.

Wnioski:

Te mydła DIY pomogą Ci mieć łazienkę jak spa, a także sprawią, że poczujesz się zrelaksowany i odświeżony. Te mydła będą również utrzymać swoje ciało zdrowe i nawilżone.